Hizmetlerimiz

Aşılama

Sevimli dostlarımızın rutin kontrolleri yapmak hem pet sağlığı hem de insan sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Kedi ve köpeklerinizin düzenli aşı takibinin yapılması sonucunda bir çok hastalığa karşı bağışıklık kazanır. Aşılama ve koruyucu hekimlik hayati öneme sahiptir.  Kliniğimizde evcil hayvanların aşı ve paraziter mücadelesi başlatılmadan önce kapsamlı bir genel muayene uygulanır. Gerekli bilgi donanımına sahip hekimlerimiz tarafından yapılan muayene sonucunda hasta sahiplerimize gerekli bilgiler verilir ve aşı programına başlanır. KEDİLER İÇİN AŞI PROGAMI: İç dış parazit:  Antiparaiter uygulamalar dahilinde parazitler ve bunlardan geçebilecek hastalıklara karşı evcil hayvanımız ve bizleri korumaya yönelik uygulamalar yapılmaktadır. Kedilerde bu programa 6-8 haftalıkken başlanıp, 2 aylık rutin uygulamalar halinde devam etmektedir. Bu süre evcil hayvanınıza göre farklılık gösterebilir. Kedi Karma Aşısı: Kedilerin Felin Viral Rhinotracheitis, Feline Calicivirus ve Feline Panleukopeni hastalıklarından korunması için yapılan aşıdır. Bebeklik döneminde ortalama 21 gün ara ile 2 doz halinde uygulanır. öngörülecek yaşa kadar yılda 1 kere yapılarak programa devam edilir. Kedi Lösemi Aşısı: Kedilerdeki lösemi ciddi bir viral hastalıktır. çeşitli yollarla bulaşabilir ve ölümcül sonuçlar doğurabilir. kedinin bağışıklığının düşmesine sebep olur. Bebeklik döneminde ortalama 21 gün ara ile 2 doz halinde uygulanır. öngörülecek yaşa kadar yılda 1 kere yapılarak programa devam edilir. Kedi Kuduz Aşısı: Yasal olarak yapılması zorunlu olan kuduz aşısı sayesinde kedi ve köpeklerimiz 1 yıl boyunca bu hastalığa karşı korunmuş olur. Kuduz zoonoz yani hayvanlardan insanlara bulaşabilen bir hastalıktır. KÖPEKLER İÇİN AŞI PROGRAMI:İç dış parazit: Antiparaiter uygulamalar dahilinde parazitler ve bunlardan geçebilecek hastalıklara karşı evcil hayvanımız ve bizleri korumaya yönelik uygulamalar yapılmaktadır. Köpeklerde bu programa 6-8 haftalıkken başlanıp, 2 aylık rutin uygulamalar halinde devam etmektedir. Bu süre evcil hayvanınıza göre farklılık gösterebilir. Köpek Karma Aşı: Distemper (gençlik hastalığı), İnfectious Canine Hepatitis, Parvovirus (kanlı ishal), Parainfluenza, Leptospira 'ya karşı yapılan bir aşıdır. Bebeklik döneminde 2 doz halinde yapılır. tekrarlarına yılda 1 kere olacak şekilde devam edilir. Köpek Bronşin Aşısı: Bordatella bronchiseptica (Kennel Cough- öksürük) hastalığına karşı koruma amaçlı uygulanan bir aşıdır. Bebeklik döneminde 2 doz halinde yapılır. Tekrarlarına yılda 1 kere olacak şekilde devam edilir. Köpek kuduz aşısı: Yasal olarak yapılması zorunlu olan kuduz aşısı sayesinde kedi ve köpeklerimiz 1 yıl boyunca bu hastalığa karşı korunmuş olur. Kuduz zoonoz yani hayvanlardan insanlara bulaşabilen bir hastalıktır. 

Tanı Tedavi

Sevimli dostlar veteriner kliniği olarak hastalıkların çözümü konusunda öncelikle tanının ortaya konması önemsemekteyiz. Ezbere yapılan tedaviler başarı oranını düşürür. Kurumumuzda yer alan teknolojik imkanlarımız, alanında başarılı hekimlerimiz sayesinde hastalık tanısını rahatlıkla koyabilmekteyiz. Tanı dahilinde gerekli görülen tedaviler uygulanıp hasta sahibi gereksiz işlemler ile ekonomik olarak yorulmamakla beraber başarı şansımız artmaktadır. Petlerimiz doğru tedaviler ile olanaklar dahilinde daha kısa sürede sağlıklarına kavuşuyorlar. Böylece hastalarımızı iyileştiren biz hekimleri mutlu, petlerimiz mutlu, hasta sahiplerimiz mutlu bir şekilde başarılarımıza yenilerini ekliyoruz. 

Dahiliye

Kedi ve köpekler başta olmak üzere tüm evcil hayvanların hastalıkları kısa zamanda teşhis edliip, tedavi protokolleri belirlenmektedir. Hasta sahiplerinden alınan bilgiler dahilinde ekibimiz tarafından şüphe duyulan hatalığa yönelik örnekler alınarak, kliniğimizin laboratuvar kısmında incelenmektedir. 

Cerrahi Operasyonlar

Kliniğimizde bir çok cerrahi operasyon steril koşullar altında uzman ekibimizce gerçekleştirilmektedir. Katı anestezi ve Gaz anestezisi imkanlarımız bulunmaktadır. Yapılan cerrahi uygulamalar: - Kedi Kısırlaştırma -Köpek Kısırlaştırma-Kedi, Köpek Sezaryen-Yumuşak Doku Operasyonları - Tümör Operasyonları -Ortopedik Operasyonlar (Kalça Çıkığı, Çapraz Bağ Kopukları, Patella Çıkığı, Osteosentez)-Göz Operasyonları (Harder Bezi, Entropion, Ektropion, Göz Kitle Operasyonları)-Diş Operasyonları (Diş Çekimi, Diş Taşı Temizliği)-Yabancı Cisim Operayonu-Apse Sağaltımı 

Laboratuvar (Hemogram, Biyokimya, CR)

Kliniğimizde son teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar hayvanların sağlık durumlarının teşhis ve takibi için önemli rol oynar.  Tam donanımlı olan kliniğimizde Hemogram, CR (röntgen), Biyokimya, Hormon Analiz Cihazı, Gaz Anestezisi, Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır. HEMOGRAM: Kandaki hücrelerin sayısının ve oranının tespit edilmesi amacıyla yapılan testtir. Bu kan testi sayesinde kedi ve köpeklerin bağışıklık durumları hakkında yorum yapılabilir. Viral, bakteriyel,paraziter hastalıklar için ön bilgi edinilebir. Anemi gibi kan ile alakalı hastalıklar belirlenebilir. ,CR (röntgen): Kemikler, kalp, mide, akciğer, bağırsaklar gibi iç organlar incelenir. bu organlardaki anormallikler teşhis edilir. tedaviye giden yolda önemli bir test aracıdır.  BİYOKİMYA: organ parametrelerine bakarak hastalıkların teşhisinde bizlere yardımcı olur. Cihazımızda bakılan parametreler:-Glikoz: Kandaki şeker oranı ölçülür. Diabet gibi hastalıkların teşhisinde kullanılır. -ÜRE: Böbrek parametlelerinden biridir. -KREATİNİN: Böbreğin spesifik parametrelerindendir.-BİLİRUBİN: Safta ve karaciğer hakkında yorum yapmamızı sağlar.-AST: Karaciğer, kalp,pankreas,kas ve diğer dokuları değerlendirmeye yarar.        -ALT: Ağırlıklı olarak karaciğeri değerlendirmede kullanılır.         -ALP: Karaciğer ve kemikle alakalı değerlendirmelerde kullanılır.         -GGT: Çoğunlukla karaciğerde bulunan enzimdir.         -ALBUMİN: Karaciğer, böbrek fonksiyonlarının değerlendirilmesinde kullanılır.         -KALSİYUM        -FOSFOR        -ELEKTROLİTLER        -CRP

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücreler başkalaşma özelliği olan hücrelerdir. bir çok vücut dokusunda bulunup özel teknikler ile izole edilir. İmmun sistem üzerindeki etkileri ile bağışıklık sistemini güçlendirirler. 
Whatsapp